} Skip to the content
Menu

קצת על הקורס

בעולם מרושת בו רעיונות ניתנים למימוש באופן מיידי בהתאמה מלאה לצרכיה.ו, רצונותיה.ו וגחמותיה.ו של משתמש.ת קצה אנונימי.ת, הגבולות מטשטשים. השילוש הקדוש, המרכיב את יחסי הכוחות יצרן | מעצב | צרכן עומד למבחן: קהילות מקומיות וגלובליות משתמשות בטכנולוגיות ייצור דיגיטליות באמצעות עקרונות ליבה של  קוד פתוח, במסלול עוקף מדיניות ריכוזית, רגולציה ולוגיסטיקה מורכבת. בכך הן מבזרות את מתקני הייצור וההפצה ומשנות את היחסים הפוליטיים - טכנולוגיים, המאפיינים את החברה בתחילת המאה ה-21. כל זאת ועוד לנוכח משבר סביבתי ובריאותי מתמשך, שלא ניתן לשער את טווח השפעתו והשלכותיו על עתיד המין האנושי וכדור הארץ.

שיר גולדשטיין, מאיה הלוי, גבי טורצקי, עדן ישראלי ואביגיל בן חמו

ייעוד קביים לכדורגל קטועי גפיים

בפרויקט באנו להטמיע מדפסת תלת מימד לשימוש של נבחרת ישראל בכדורגל לקטועי גפיים. מטרתנו היא לשנות את הקונטקסט הרפואי והטיפולי של הקביים, להעצים את השחקנים עם תוספות לקביים שיסיעו למהלך המשחק וכן להעצים בעזרת הקביים את גאוות היחידה והמורל הקבוצתי מעבר להטמעת לוגו וצבע הקבוצה, ולגרום לקביים להיות חלק מהמדים של השחקנים. יצרנו ערכה המכילה שלושה פריטים- סוגר זרוע, רגליות ומנשא קביים. סוגר הזרועות מעניק יציבות לשחקן אל מול הקביים ובכך היד לא בורחת מהקביים תוך כדי משחק. רגליות בעלות גמישות ועזר לכוח המתפרץ של השחקן ובמקביל בעלות פקקים השומרות על היציבות שלו ומונעות החלקה. מנשא לקביים המשמש לנסיעות ומעברים עם הקביים הן כאשר משתמשים בפרוטזה והן כאשר סוחבים זוג קביים נוסף, למנשא יכולת לשאת שתי זוגות קביים במקביל - דבר הנחוץ לשחקן בעת המשחק.  

 Maya.halevy.id , Shir_gold72 , gabby_turetsky , edenisraeli471 ,

נועם גולני, ישי סקליר, מיטל סילבר, אריאל יעקבי וקרן גרינברג

השלמות בהדפסה לממצאים ארכיאולוגים

תמיד יש את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לתקופה, אך יש שיטות ייצור שאינן מתות וממשיכים להשתמש בהן עד היום. במרחב זה הבאנו לפניכם שילוב - או אולי דווקא מלחמה – בין שיטות שונות לייצור כדים. כדים מיוצרים משחר הציוויליזציה ועד היום מחימר. כשמטיילים במוזיאונים, הם אחת האטרקציות הכי מוכרות ומזוהות עם ארכיאולוגיה, המקשרות אותנו עם העבר שלנו כבני אדם, ואנו נפעמים לראות את הדיוק ואת ההשקעה בכל כד וכד, ואיך הם קשורים לכל עת היסטורי. כיום, יש שיטות חדשניות המאפשרות מורכבויות יצירתיות שלא היו עולות על דעת אבותינו היוצרים. לא רק זה, הן יכולות להשלים את החסר שהזמן מחק.

כשמתבוננים באובייקטים שיצרנו תתהו- האם המדפסת התלת-מימדית  מתחרה עם השיטה המסורתית? תומכת בה? משלימה אותה? יותר טובה ממנה? או נחותה לה? 

noam_idesign , yishaysklare , maitalgreenberg

דניאל דאודי, שי גיליס, הילה לזרסון, אושרי סבאג, איילון תמם וטל עטייה

יישום טכנולוגית FDM בברים

בעבודה רצינו לבחון יישומה של טכנולוגית הדפסת FDM בברים. לאחר בדיקה וזיהוי של בעיות והזדמנויות במרחב של הבר גובש קונספט: מעמד לכוסות גנריות היוצר הטייה לכוס, כתולדה מכך נוצר מופע הגשה לקוקטייל כנגזרת של זווית הכוסות- יכולת הקיבול של המשקה. 

 

daniel_daudi_ , shai_gillis , hilalazarson , sabi_art1 , talatiya222 , eylon_tamam

תסנים גית, שיימא ברקאן, עדן בגלר, אליסף פרידמן ומאי פלסקוב

פסלוני בדיל המיוצרים בטכנולוגית PLA נעלם

לאחר כל הכלים שקיבלנו בקורס הגענו לתהליך העבודה הסופית שהתמקדה תחילה ברסטורציה, חקרנו וגילינו פרטים רבים שתמכו במהלך העבודה ובתוצרים. בפרוייקט התמקדנו בדמויות מהמיתולוגיה הייוונית להם בחרנו לבצע תהליך שחזור בהשראת התהליכים הנעשים לפסלים בתחום הרסטורציה. יצירת תבניות, הטמעת העובד המודפס, המסת הPLA ויציקת בדיל. תהליך זה פיתח לנו שיטת ייצור שבאמצעותה אנו יוצקים את האמירה שלנו אל תוך הפסלון ויוצרים מסר מחאתי חזק שמדבר ישירות אל הצופה.

ghaithtasneem , shaimaa.burqan , may_23p , eden_beg

אמיר יהב, זיו ברלב, שאול גן-סינקלר, דקל איזקסון, טל ארבל ואבי אפשטיין

גינון חכם - BRANCHIT

יצירת תשתית לבניית ריהוט גן מהצומח מתוך הבנת היתרונות האקולוגים ומניעת השלבים המזהמים שבדרך ליצירת ריהוט.

עיצבנו מחברים שייצרו שליטה על הצמח והכוונת הגדילה שלו לטובת הצורה אותה אנו רוצים לקיים. 

 

amiry_i.des , ziv_idesign , gansin_shaul , dekel.izac_id , talarbel1 , aviepstein

רננה קליין, רוני פדידה, נדב קופרמן, תם בן-חמו ועומר אוסטר

אמצעי קירור אצבעות

פיתחנו אמצעי קירור לקצות האצבעות באמצעות הדפסת תלת מימד למניעת השלכותיו העתידיות של טיפול כימותרפי לנשים שחולות בסרטן השד על ידי אלחוש העצבים בקירור במתן הטיפול. בפן העיצובי ניתן דגש על העצמת הנשיות הן בצבעים והן בניסוח חווית המשתמשת.

 

renanaklein0 , __ronif , Tomtomtomitom

חלא ורור, לוג'יאן עילאל, נועה כהן, שני סיאלום ונעה רוזנפלד

הדפסת איברים לתרגול

בפרויקט שלנו בחרנו להתמקד ברפואה וטרינרית , כאשר התרגול על איברים של חיות בעינינו מהווה בעיה אתית, לכן בחרנו לנסות להטמיע את מדפסת התלת מימד על מנת לאפשר הדפסה של איברי תרגול מומרים מקבצי CT דו מימדיים לאיברים תלת מימדיים.

 

Halawarwar , Lujain.e1 , shanysialom , rozenfeldnoa

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עולם במגמת שינוי מואצת, מציב אתגרים ומזמן הזדמנויות רבות ומרתקות, עולם הסב סביב אנשים, חברה ובעלי חיים.
אמפטיה ורגישות, קשב לאחר ורצון לחקור, להבין וליישם הם מוקד העשייה אצלנו בחוג. אנו משתמשים במגוון
הכישורים כדי לעזור ולחתור לשינוי. בואו ללמוד איתנו.