} Skip to the content
Menu

קצת על הקורס

במהלך הקורס התוודעו הסטודנטיות.ים לאפשרויות הגלומות בשילוב חומרים רכים במוצרים. הסטודנטיות.ים התנסו בפיתוח מוצר משולב טקסטיל וחומרים רכים, תוך הכרות עם מושגים וכלים בסיסיים מתחום הטקסטיל כמו סוגי בד, טכניקות עיבוד וכדומה. 

התרגיל המרכזי עסק במושגים אמפתיה וחמלה, העבודות המוצגות מציעות פרשנות תלת מימדית דרך חומר, צורה, צבע וטקסטורה היוצרים יחדיו חווית שימוש ותקשורת יחודית עם כל אחד מהאובייקטים.

עומר אוסטר, טל ארבל, אביגיל בן חמו ודניאל דאודי

סאחבי

מכנה-משותף שלנו כחבריי הקבוצה הוא הומור, ‏היה לנו חשוב להעלות חיוכים על הפנים של הצופים. ‏בחרנו בסביח כמאכל מאחד עמים, דתות ועדות בישראל, הפיתה מכילה את החציל, הביצה והמלפפון החמוץ וסופחת אליה את הייחודיות של כל טעם, של כל אובייקט. תוך מהלך תרבותי של לשים סביח על הפודסט, השתמשנו בטקסטורות שונות להנאת חווית המשתמש.

 

lychee_graphictalarbel1daniel_daudi

רוני פדידה, אושרי סבג ותם אדל בן חמו

HOOOD

בחרנו לנסות ולעורר אמפתיה בעזרת בובות שמייצגות את ה"שכונה".

בדרך כלל אנשי הHOOD הם אנשים שיש עליהם סטיגמות כגון מאיימים, מפחידים וכו'. רצינו לייצר ליין שידבר לאנשי "השכונה", בעקבות זאת נתנו לבובות שמות של ראפרים מצליחים ומפורסמים שהתחילו את דרכם בשכונה וכיום עובדים בתעשייה ומעבירים מסרים חשובים ביצירותיהם.

השתמשנו בבד ג'ינס ליוויס מקורי שהיה מיועד לזריקה ובנדנות בקשירות שונות שמזוהה עם חברי כנופיות ואנשי השכונה ובכך בחרנו להנגיש את החומרים לכל כיס. לבובות יש אביזרים משלהן, כולן ורסטיליות מחוברות בתיקתקים ויכולות להתחבר\להתנתק ולשמש ככל דבר שיעלה בדמיון המשתמש. שם שבחרנו מכיל שלוש פעמים את האות "O" המסמלת אות חוזרת בשמות של שלושתינו ובכך מראה את הטביעת אצבע האישית והחיבור שלנו לעבודה.

 

 sabi_art1__ronif , Tomtomtomitom

נעה רוזנפלד

איך ללטף קיפוד

בניגוד לחיות אחרות, קיפודים ידועים בקוצים הדוקרים שלהם ולכן לא מעוררים רצון לגעת וללטף אותם. אבל מי אמר שהם לא זקוקים גם לחום ואהבה? יצרתי סדרת בובות בדמות קיפודים רכים ונעימים שכיף ללטף על מנת להזכיר לנו שכולם צריכים חיבוק לפעמים, אפילו אם הם לא משדרים זאת.

 

rozenfeldnoa

אופיר ספורטס, אליסף פרידמן, טל עטייה ושיר צוקרון

Rujumix

משחק טקטילי לבית, למשרד, לחדר הילדים או לחדר הטיפולים. אבני משחק העשויות שלד בהדפסת תלת מימד בציפוי בד השואבות השראה מן הטבע בצורניות וצבעוניות.האבנים מעוצבות בצורת חלוקי נחל בעלי שקע ייחודי המאפשר לערום אותן אחת על השנייה במגוון אפשרויות.Rujumix - הרוגע של הטבע אצלך במשרד.

 

ofir_saportastalatiya222Shir_tsukrun

אבי אפשטיין, שאול גן סינקלר ודקל איזקסון

כף יד מוגדלת

בחרנו להביא לשיח את הקשיים שנמצאים מאחורי תעשיית הטקסטיל, שבעקבות הצרכנות האובססיבית של העולם המערבי, מאות אלפי אנשים מועסקים בתנאים קשים בתעשייה הזו. את היד בחרנו להכין מג'ינס, בגלל שהוא בגד ללא מעמד שנפוץ אצל כלל האוכלוסיה. את היד בחרנו להגדיל בשביל שהיא תקבל את צומת הלב שהיא זועקת אליה. במהלך הכנת היד הבנו שהיד שלנו היא אמפתית. בגלל שכמו שהיא זועקת את הקשיים של תעשיית הטקסטיל, היא גם מלטפת ונעימה.

 gansin_shaulaviepstein , dekel.izac_id

עדן בגלר

בובה המשדרת אמפתיה

הבובה מאפשרת לצופה להתבונן ונותנת מקום להתעוררות של מחשבות, רגשות ודמיון. האינטראקציה שנוצרת דרך החיבור בין שתי הבובות מדגישה את ההקשבה, קשר העין, האכפתיות, השיתוף והמגע שעובר ביניהן בסירקולציה חוזרת.

eden_beg

עדן ישראלי

Yoyi

יצרתי סדרה של בובות המורכבות מהכלאה של הדמויות ברבאבא וברבאמא. ברבאבא היא דמות אשר עברה נידוי בשל היותה בעלת צורה משונה, כאשר פגש את ברבאמא הפך להיות שלם. כמו כן הלב שלו עדין פגוע בשל כל מה שעבר ועל כן יוצא מגופו ולא מתאחד עימו. בחרתי ליצור את הסדרה במגוון גדלים וצבעים וזאת כי למרות שכולנו שונים אנחנו בסוף דומים, הדמויות נוצרו מאותה הגזרה אך בסוף נראים אחרת. לכל אחד ואחת יש את המראה והאופי היחודיים להם.ן וזה מה שהופך אותו.ה למיוחד.ת.

edenisraeli471

חלא ורור ולוגיין עילאל

poulpe

מחקר על פגים שזקוקים לאמהות שלהם מוכיח עד כמה עזר לתינוקות אלה כשנתנו להם תמנונים סרוגים שהזכירו להם את חבל הטבור של אמם. בחרנו להציג התמנון כדמות המציגה אמא שנותנת כל הזמן, לתמנון יש שמונה ידיים וזה מיצג את הנתינה בעינינו.

 

Lujain.e1 , Halawarwar

מיטל סילבר, אמיר יהב, נועם גולני וישי סקליר

Project You

בובות לקהל בוגר המאפשרות להקרין רגשות ותחושות עליהן.

Butter- מזמין לחיבוק, ומאפשר חיבור מרמה של החזקה קלה ועד לחיצה חזקה.

Frank- משליכים עליו את הרגש הנוכחי בתת-מודע באמצעות זרועות חדות או רכות המתחברות לגוף בעזרת מגנט מוטמע.

Buddy- לפי התחושה של הרגע, מחליפים את האף המתחבר בעזרת מגנט מוטמע, והדמות משדרת מנעד רגשות רחב.

noam_idesign , yishaysklare , amiry_i.des , maitalsilver.design

מאיה הלוי, שיר גולדשטיין, אילון תמם ואריאל יעקבי

אגם הברבורים

סדרה של דמויות, בובות מדף, בא להראות שגם בשונה יש יופי וייחודיות.

למה רק בסוף הסיפור הברווזון הפך לברבור יפיפה?

כל ברווזון הוא ברבור יפה.

 Shir_gold72 , Maya.halevy.id , eylon_tamam

נדב קופרמן, גל פלד, עדי שטרן, שני סיאלום ורננה קליין

ציפור הנפש

ציפור היא מטאפורה לנפש האדם, המכילה מנעד רחב של רגשות. בחרנו את הציפורים כסמל לאמפתיה, דרכן אפשר לראות את ההשתקפות של הנפש ולחוש הזדהות. גם בתנועת הציפורים ישנה אמפתיה, כאשר הן נעות בלהקה על פי הכיוון שמכתיבה ציפור בודדת אחת וכל השאר סובבות אותה. פישטנו את מבנה הציפור לצורות וצבעים בסיסיים על מנת שיהיה ניתן להשליך עליהן את מגוון הרגשות, החיוביים והשליליים, והן יישארו נייטרליות.

 

gal_peled5renanaklein0shanysialom

שי גיליס

Bobo

בובו (Bobo) הינו בובה אמפטית- שבצורתו האי סימטרית, העיניים העצובות, המבט המבולבל והגוף הלא יציב יוצר אצל המתבונן את הרצון לסייע לו ולחבק אותו. חיבוק המגיע מתוך מקום של כוח ושל נתינה לאחר, חיבוק שמשפיע לטובה על המשתמש.

הבובה עוצבה בהשראת ציטוט של אברהם לינקולן:" להקל על כאב ליבו של האחר, זה להקל על כאבך שלך".

 

shai_gillis

מאי פלסקוב, זיו בר לב, קרן גרינברג ונועה כהן

rely

הבובה שייצרנו מייצגת את האמפתיה אל היחיד בתוך סביבה , סך החלקים המרכיבים את השלם הם ההכרח לקיומה של הבובה.

מבחוץ הכל נראה שלם ואסתטי אך מספיק שחתיכה אחת היוצאת מהשלם והכל מתפרק.

הבובה שייצרנו מבטאת את הרעיון ואת החשיבות של הסתמכות על האחר וקרבה בתוך קהילה חברה ומשפחה.

 

 ziv_idesignmay_23p

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עולם במגמת שינוי מואצת, מציב אתגרים ומזמן הזדמנויות רבות ומרתקות, עבור אנשים, חברה ובעלי חיים.
אמפטיה, רגישות, קשב לאחר ורצון לחקור, להבין וליישם הם מוקד העשייה אצלנו בחוג.
אנו משתמשים במגוון הכישורים כדי לעזור ולחתור לשינוי. בואו ללמוד איתנו.