Skip to the content
Menu

קצת על הקורס

השנה התבקשו בקורס אובייקט-זהות לבחון באופן אישי את המושגים של מגבלות, הגבלות, גבולות ואיך הקורונה השפיעה על המושג חרות, כפרט, כחברה, כמדינה וכחלק מעולם משתנה.

אושרי סבג

פופ אט מרוקאי

שילוב בין פופ ארט לבין אובייקטים מתוך טקס חינה מסורתי.

שי גיליס

גבול? תלוי בנקודת מבט

מייצג זכוכית המשתנה בהתאם לנקודת המבט של המתבונן.

shai_gillis

אילון תמם

גבול

הפרויקט שבחרתי לעסוק בו הוא יצירת חיים במקום שלא אמור להיות בו חיים כמו באינקובטור.

eylon_tamam

רוני פדידה

בדידות

במסגרת קורס אובייקט וזהות נתבקשנו לספר מה זה "גבול" בשבילנו. חשבתי לעסוק בנושא שכולם יזדהו איתו, מגילאים צעירים ועד גילאים מבוגרים יותר. רציתי לנסות להעביר את תקופת הבדידות בקורונה, נושא שעלה הרבה בשנת 2020 ועסקו בו כתבות רבות בעקבות מוות של אנשים מבדידות. ביקשתי ממספר מכרים לכתוב לי באיזו סיטואציה הם הרגישו בודדים בתקופה האחרונה. בעקבות התשובות השונות החלטתי לצלם כמה פריימים שונים בניסיון להעביר כמה שיותר את החוויות שחווינו בתקופה הזאת בהקשר של בדידות. בחרתי להציג אותו כ"סרט נע" של פעם, בכדי להדגיש את החוויה הלא שגרתית שחווינו ואת התחושה כאילו שנה שלמה היינו בתוך סרט שאף אחד בחיים לא היה מנחש שיהיה במציאות.

__ronif

ישי סקליר

מגבלות בזמן סגר

כבר יותר משנה שאנו חווים משבר עולמי בגלל נגיף ה"קורונה", משבר שרובנו לא חווינו כמותו וכולנו מקווים שזאת תהיה הפעם האחרונה. בארץ אנחנו כבר מרגישים משב רוח של סוף וההגבלות יורדות משבוע לשבוע, אולי דווקא עכשיו זה הזמן לחשוב אחורה על השנה שהייתה. אני מביא פה לקדמת הבמה את האנשים ואת הסיפורים הלכאורה "שוליים" ואת ההתמודדות השקטה שכל אחד ואחת עבר.ה.

yishaysklare

שילת יפרח מזוז

עדיף כישלון מפואר

בסקר שערכתי, כ-75% העריכו את עצמם כבעלי שאיפה לשלמות, וכ-79% השיבו כי קרה שפחד מכישלון גרם להם להימנע מעשייה. התהליך כלל התנסות באפייה עם מרחב לטעויות, ואף טעויות מכוונות כגון הוספת יותר מידי סוכר, אבקת אפייה או בלילה. האובייקט הנוצר בהשראת כישלון האפייה הנבחר הוא עקום ולא מושלם, אך עדיין מפואר. מטרת העבודה היא לעורר מחשבה היכן הגבול בין שאיפה לשלמות, ובין הימנעות מעשייה מתוך פחד משתק מכישלון.

Shilat_Yifrach_Mazuz

טל ארבל

קצה גבול היכולת

סרטון המתמקד בדרך אל הקצה - מה קורה לנו תוך כדי - חיובי בהכרח?

talarbel1

יחיה הראל

גבול בתור נקודת שבירה

שימוש בקריעה או שבירה של החומר בתור במה למשהו חדש - ציור דיגיטלי על תמונה של חומרים שונים . כל חומר עם השבר או הסדקים שמאפיינים אותו.

harel1998

מאיה הלוי

חרדה כגבול

חרדה כגבול. מראות מבטאות חרדה פנימית. האיום לא אמיתי. תחושת החרדה אמיתית. המראה השלמה משקפת את מה שרואים מבחוץ. השברים הם התחושה שהכל מתפרק. אבל זו רק תחושה. המראה עדיין שלמה.

maya_halevy_

דקל איזקסון

גבולות מחשבתיים

גבולות שאנחנו מכתיבים לעצמנו לגבי היכולת שלנו. למידת טכניקות חדשות.

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עולם במגמת שינוי מואצת, מציב אתגרים ומזמן הזדמנויות רבות ומרתקות, עבור אנשים, חברה ובעלי חיים.
אמפטיה, רגישות, קשב לאחר ורצון לחקור, להבין וליישם הם מוקד העשייה אצלנו בחוג.
אנו משתמשים במגוון הכישורים כדי לעזור ולחתור לשינוי. בואו ללמוד איתנו.