Skip to the content
Menu

קצת על הקורס

הם ישדרו נתונים פיזיולוגיים מדויקים מתוך גוף החולה, כגון חום, לחץ דם, דופק וסטורציה, ויאפשרו לצוות המטפל להעניק טיפול איכותי, מוקדם מספיק שיעצור את הדרדרות המחלה. האפשרויות של מכשירים חכמים המסוגלים לנטר את החולים באופן קבוע, לאסוף מידע איכותי על בריאותו ולבצע התאמה של הטיפול ומשפרים רמת הרפואה הן הזדמנות מעניינת ומיוחדת העומדת בפנינו, ומאפשרת לנו להגדיר מחדש את היחסים שבין הרופא למטופל. מהפכה זו מזמנת למעצבים תעשייתים אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות לעיצוב מוצרים. המעצב של המחר ירתום את הטכנולוגיות והאמצעים האלו במטרה לפתח מוצרים חדשניים יעילים ונכונים יותר העונים על צרכים אמיתיים של המשתמשים המשתנים. יחד עם היתרונות הרבים שמאפשרות הטכנולוגיות הללו, אי אפשר שלא להתייחס לחששות הכבדים בנוגע לנושאי האתיקה הרפואית: שמירת סודיות רפואית, אבטחת המידע הרפואי ותיעודו, מהימנות המידע הרפואי ועוד. במשך הסמסטר הסטודנטים משנה ג', חקרו את התחום מכיוונים שונים וגיבשו קונספטים מקוריים וחדשניים הרותמים בתבונה את הטכנולוגיות המתקדמות במטרה לייעל את הרפואה מרחוק.

ההתפתחות המהירה של טכנולוגיות המידע שהתרחשה בעשורים האחרונים הביאה לשינוי עמוק בקשר המקצועי המסורתי בין הרופא למטופל. מה שהחל לפני שנים רבות כתשובה טלפונית פשוטה לפניית החולה, ועבר אחד כך דרך מכשיר הפקס, הגיע עתה ליכולת המרשימה להעביר בזמן אמת, ובאופן דיגיטלי, מידע ביו-רפואי מורכב ביותר מכל צורה וסוג. התפתחות הטכנולוגייה והאמצעים הדיגיטליים כמעט ומייתרים את הצורך בביקור אצל הרופא. הטכנולוגיות החדשות מאפשרות כיום לרופאים לאסוף, ממרחק, מידע רפואי מורכב וחיוני ולענות על הצרכים הרפואיים של המטופלים שלהם, מבלי שאלו ייאלצו להשקיע זמן יקר בפגישה עם הרופא. ההחלפה המהירה של מידע רפואי מאפשרת למטופל להישאר בסביבתו הטבעית, כשהוא נוטל חלק גדול יותר ואחראי בניהול בריאותו. לרפואה מרחוק הרבה יתרונות: היא מאפשרת מעקב אחרי המטופל ללא קשר למקום, זמן, זמינות ציוד רפואי וזמינות רופאים. עבור אוכלוסייה מבוגרת, שלרוב פחות ניידת לטיפול מרחוק יש יתרונות גדולים מאוד. מכשירים חכמים, לבישים או מושתלים, יאפשרו איסוף מרחוק של מידע שעד היום היה זמין רק בתוך בית החולים ודרש אשפוז.

דימה בוגוסלביץ

קסדה לגולשי סקי

קסדת סקי למענה ראשוני בזמן מפולת שלגים, הקסדה מיועדת לגולשי סקי הרפתקני שנלכדו במפולת שלגים. החלק החיצוני של הקסדה מתחמם ויוצר כיס אוויר סביב ראש הגולש ומאפשר לו לנשום ולהחזיק מעמד עד החילוץ. שימוש בטכנולוגית סלילי חימום תרמיים הנמצאים בחלקה החיצוני של הקסדה מאפשרים את המסת השלג סביב הראש בכדי ליצור בועת אוויר ולמנוע היפותרמיה. הקסדה מכילה חיישני לחץ לזיהוי פגיעה ותאונה ומפעילה את מערכת הסלילים של חברת ENGI, מכשיר איתור וGBS ומכשיר קשר מובנה בחלקה הפנימי של הקסדה.

Dima_b20

עמנואלה אורן

DOC DOG

ערכה ביתית לבדיקת צואה לכלבים המותאמת לביצוע בזמן הטיול עם הכלב בדיקת צואה היא בדיקה פשוטה לביצוע שאינה פולשנית אשר באמצעותה ניתן לאבחן מספר רב של בעיות רפואיות אצל הכלב.

Emanuela_oren

דוד אטיאס

מערכת לניטור שחיינים

חולצת שחייה חכמה המתריעה כשהשוחה נקלע למצוקה. החולצה מכילה סנסור ECG למדידת דופק ולחץ דם, Gyroscope המזהה תזוזה קיצונית במים, וGPS לשליחת מיקום מדויק של השוחה. החולצה עשויה מ-E-Textile עם מערכת סלילי קרבון המאריכים את טווח הניטור לכל האיזורים הרלוונטים בגוף. שני חלקי החולצה מחוברים ע"י מגנטים חזקים מסוג N52 (המעבירים אות חשמלי) וביחד מסוגלים להציל חיים.

david.j.attias

תהילה וגנר

THIMBE

אצבעון גיימינג המשפר את חווית הגיימינג של ילדים, ומשמש כמכשיר ניטור אישי המבצע בדיקות אק"ג רציפות באמצעות ניטור עקבי אחר המדדים של ילדים הנוטלים ריטלין. בזמנים כאלו, שילדים מרותקים למשחקי מחשב ומסכים, זהיתי הזדמנות בה פונקציית ההקשה על המסך מאפשרת לבצע מעקב רציף אחר בריאותם של הילדים הזקוקים לכך.

tehilawagner

הדר ששון

מכשיר ביתי לאיסוף דם לאבחנת HIV

בכל יום נולדים כ- 400 ילדים הנושאים את נגיף הHIV באפריקה. כיום בזכות טיפול ומעקב נכון בזמן ההריון ניתן למנוע את העברת הנגיף מהאם לילד. לנשים אפריקאיות רבות אין גישה למעקב ולטיפול הרפואי מסיבות כלכליות וגאוגרפיות. המכשיר שפיתחתי הוא מכשיר מכאני, חד פעמי, לאיסוף דם באופן עצמאי בבית, המיועד לספירת עומס נגיפי וCD4. הפיענוח מתבצע על ידי צילום משטחי הדם.

Hadar.sass

איתי גרובר

PREMA

אמצעי אימון הוליסטי להורים לפגים המכין אותם למעבר התינוק מהפגייה אל הבית, יעניק להם כלים למעבר קל ורגוע תוך התייחסות למצב הנפשי שלהם ושל התינוק. בעזרת PREMA אפשר לבצע מעקב אחרי הפג מהבית, להרגיש את פעימות הלב מרחוק ולעקוב אחרי התפתחותו בעזרת הדמיית משקלים, בנוסף בעזרת PREMA אנו מאפשרים להורים הטריים להסתגל למצב החדש ולהקל על המעבר החד מבית החולים לבית.

itaygrophotos

עזרא פלדמן

BIOSTAT

מדבקה עם חיישנים ביומטרים שמשדרים נתונים קריטיים של חייל פצוע בשטח לרופא הנמצא בבית החולים אליו מפונה החייל כדי שיוכל להתכונן בצורה אפקטיבית. המדבקות הן חלק ממערכת המייעלת פינוי פצועים.

eyf_design

דין דה גרוט

Hover

אלונקה חכמה לצוותי חי"ר ויחידות מיוחדות בדגש על יעילות בזמן פינויי.

נתי דנצינג

מערכת לעזרה ראשונה לאחר הכשת נחש

"כשהטבע נושך - הגן על עצמך" מוצר זה מסוגל לנתח ארס נחשים ושולח את כל נתוני הארס לבית החולים. הפונקציה השלישית היא שאיבת ארס, שתשמש עד להגעה למרכז הרפואי.

Human design

אליה קלפהולץ

Medsqeeze

אביזר פיזיותרפי משקם עבור פציעות ברך. האביזר בנוי בצורת כדור המאפשר כיווץ ע''י לחיצה עליו (squeeze) האביזר מעביר נתונים דרך חיישנים בזמן אמת דרך אפליקציה ישירות למטפל ונותן פידבק אמיתי למטופל וכך היא מגבירה את המוטיבציה שלו. בנוסף תאורת הלד משנה את צבעה בהתאם לעוצמת הלחיצה.

Elia klapholz

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עולם במגמת שינוי מואצת, מציב אתגרים ומזמן הזדמנויות רבות ומרתקות, עבור אנשים, חברה ובעלי חיים.
אמפטיה, רגישות, קשב לאחר ורצון לחקור, להבין וליישם הם מוקד העשייה אצלנו בחוג.
אנו משתמשים במגוון הכישורים כדי לעזור ולחתור לשינוי. בואו ללמוד איתנו.