Skip to the content
Menu

חשיפה לתכנים וייצוגים מעוותים ומטעים של מיניות עשויה להוביל לתפישות שגויות של מערכות יחסים, לאינטראקציה מינית קלוקלת ואף לניצול ולפגיעה מינית. במקביל, מקורות המידע האמינים הקיימים כיום אינם מזמינים ואינם מותאמים לבני נוער ושיעורי החינוך המיני במסגרות החינוכיות קצרים, ניתנים באיחור או שלא ניתנים כלל.

בני נוער מבלים כיום יותר מ- 7 שעות ביממה באמצעי המדיה השונים. ריבוי המסכים, הפלטפורמות, הערוצים ותרבות הצריכה במאה ה -21 חושפים את המתבגרים לתכנים מיניים מגיל צעיר מאוד, בערוצי תוכן שונים ומגוונים (תוכניות טלוויזיה, משחקי וידאו, פרסומות, קליפים, אתרי אנטרנט וסיקור חדשותי). רוב המידע הזמין מציגי תכנים מיניים לא מציאותיים המשווקים מערכות יחסים טלנובליות, דרמות, שערוריות, קנאה ואלימות.

סקס לא תמיד כואב? לא יכול להיות! את עובדת עלינו! ככה
אמרו לנו..מי ממציא את כל השטויות האלה

נערה אנונימית בת 15 בשיעור חינוך מיני

הפתרון

Sexplore היא אפליקציה המנגישה מיניות בריאה לנוער בצורה מעניינת ומסקרנת. היא מעניקה מידע ותשובות לשאלות ודילמות המתעוררות במהלך גיל ההתבגרות. עיצוב האפליקציה, כמו-גם חוויית המשתמש והנגשת המידע מעודדים חקירה ומייצרים מסע של גילוי עצמי, בחינה של עמדות, גיבוש זהות וחיזוק הערך העצמי. בנוסף היא מעניקה כלים להתמודדות בסיטואציות חברתיות ומיניות.

המידע באפליקציה מונגש בהתאם לגיל ולהתפתחות המתבגר באופן אישי ודיסקרטי, בגובה העיניים ובצורה קלילה, חיובית ואינטראקטיבית תוך נתינת מענה לכלל המגדרים והזהויות המיניות. המידע מבוסס על ערכים של מיניות בריאה ומכבדת (הדדיות, אמון, הסכמה נלהבת, תקשורת, הנאה, שוויון וידע.) ונוגע במישור האישי, החברתי, הרגשי והפיזי.

 

אני מרגישה הרבה יותר בטוחה כשאני יודעת שזה אישי ואף אחד לא יודע או שומע

נערה אנונימית בת 14

סף הגירוי היום מאוד גבוה..חייב לעניין את המתבגרים, לתת הם את המידע בתדר שלהם

סיון דרשן, סקסולוגית ומנחת מעגלי מיניות לנוער

תרחיש שימוש

בני נוער יכולים ללמוד על מנעד רחב של נושאים באמצעים מגוונים דרך קריאה וצפייה בסרטונים המעניקים מידע מפורט בגובה העיניים, משחקי סימולציה אינטראקטיביים הממחישים סיטואציות מהעולם האמיתי ומעודדים חשיבה, מדריכים המניעים לפעולה ומעודדים יציאה אל מחוץ למרחב הווירטואלי, חשיפה לשו"ת של בני נוער נוספים המשתמשים באפליקציה היוצרים הזדהות ותחושה של שייכות, צ'אט אישי ליעוץ עם אנשי מקצוע ולבסוף, אזור אישי בו כל מתבגר.ת ומה שבניהם יכול.ה לראות את כל המידע והדרך שעבר.ה באפליקציה ולקבל מסקנות אישיות וחשובות על עצמו.ה.

בעזרת sexplore המתבגרים יחברו את המושג מיניות לתפיסת עולם ערכית, שוויונית ומוסרית שתוביל בסופו של דבר לאינטראקציה מינית נעימה ומענגת. הפלטפורמה המותאמת תיתן להם כלים לחיים ותסייע להם להגיע למוכנות נפשית ופיזית ועם אמצעי מניעה נכונים לאינטראקציות מיניות.

קצת עליי

בתאל בלגזל

כמעצבת, אני מתעניינת בשיפור איכות החיים הכוללת שלנו כמין אנושי בעזרת מוצרים.
אני בוחרת לעסוק בנושאים חשובים, מורכבים ורלוונטים כגון אלימות במשפחה, פגיעות מיניות, פוסט טראומה ועוד מתוך רצון אמיתי לסייע ולהביא את העולם שלנו למקום טוב יותר.
בכדי לעצב בצורה המדויקת ביותר אני מבצעת מחקרים לכל אורך מסע המשתמש ומגלה רגישות וזיהוי של הצרכים האנושיים דרך ראיה תלת מימדית מקיפה, אמפתיה, דיוק ודבקות במטרה.
מלבד השאיפה שלי לתרום לחברה על ידי עיצוב אני אוהבת לבטא את הדמיון שלי ולסקרן את הצופה בעיצובים מעניינים וייחודיים, דרך דימויים גרפיים, אפליקציות, תכשיטים ומוצרים נוספים.

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עולם במגמת שינוי מואצת, מציב אתגרים ומזמן הזדמנויות רבות ומרתקות, עבור אנשים, חברה ובעלי חיים.
אמפטיה, רגישות, קשב לאחר ורצון לחקור, להבין וליישם הם מוקד העשייה אצלנו בחוג.
אנו משתמשים במגוון הכישורים כדי לעזור ולחתור לשינוי. בואו ללמוד איתנו.