Skip to the content
Menu

אביזר טכנולוגי לביש המנטר ומזהה פלאשבקים אצל אנשים עם PTSD ומשחרר טריגר נגדי רב חושי להפחתת עוצמת הפלאשבק והפסקתו

...

מנחה: פרופ' דינה שחר

ככל שחקרתי יותר ושמעתי עוד על דרכי הטיפול הקיימות, הבנתי שאין מענה לפלאשבקים שמשתלב בחיי היומיום של אנשים עם פוסט טראומה, ומותאם למגוון רחב של מצבים וסיטואציות. המוצר שלי מתבסס על רעיון חדשני, על טכנולוגיה ועל כלים עיצוביים שבאמצעותם ניתן להפחית את עוצמת הפלאשבק, לאפשר הרגשה של ביטחון ולשפר את איכות הטיפול.

Anchor הוא מוצר לביש שמזהה פלאשבק לפי מדדים פיזיולוגים, מתריע למשתמש ומשחרר טריגר נגדי רב חושי שביכולתו להפחית את עוצמת ההתקף ואף להפסיקו. הטריגר הנגדי מתבסס על עקרונות של טכניקת קרקוע (Grounding  technique) והוא מפעיל את כל החושים. החוש העיקרי שמופעל הוא חוש הריח, שיעילות השפעתו הוכחה במחקרים רבים. כהשלמה והעצמה של השפעת רכיב הריח, המשתמש יכול להגדיר אלמנטים ויזואליים, קוליים ותחושתיים.

על מנת לאפשר התאמה מירבית למגוון רחב של משתמשים וסיטואציות, Anchor מותאם לשימוש בדרכים שונות:  כשעון, כצמיד וכשרשרת.

אנשים עם פוסט טראומה מתמודדים עם מציאות חיים מאתגרת ולא פשוטה המתאפיינת, בין השאר, בפלאשבקים. בזמן פלאשבק הגוף חוזר על התגובות הפיזיות והרגשיות שהתעוררו במהלך האירוע הטראומטי. כך למשל, אדם שנזכר בטראומה מקרב שבו הוא השתתף, יזכור אותו כאירוע מפחיד וקשה. אולם במקרה של פלאשבק אותו אדם יחיה מחדש את הקרב. הוא ישמע את הכדורים השורקים, יזיע, הדופק שלו יעלה והוא עשוי להתנהג כאדם הנמצא בשדה קרב ממש: למשל לחפש מחסה או לנהוג בתוקפנות. 

את הפלאשבקים מעוררים טריגרים חיצוניים שרוב האנשים בדרך כלל אינם מקדישים להם מחשבה שניה. דוגמאות לכך יכולות להיות קול של אופנוע שנשמע כמו אזעקה, צורת הליכה של אדם ברחוב שמזכירה את התוקף, ריח של שריפה ועוד. פלאשבקים הם חלק מהסיבות שבגללן אנשים עם פוסט טראומה בוחרים להימנע ממקומות ואירועים בעלי פוטנציאל לטריגרים, מה שפוגע באיכות חייהם.

מודולרי

אפליקציה

מאפשרת התאמה מלאה למשתמש הן ברמת הסטיילינג והן ברמת הטריגר הנגדי.
בנוסף האפליקציה מאפשרת ניטור ואיסוף של נתונים המעידים על איכות ואפקטיביות הטיפול ומעקב מסודר אל מול המטפל הישיר המלווה את כל תהליך השימוש במוצר

מחקר

קצת עליי

אליה אוחנה

מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי ליצור ולהבין איך דברים עובדים. אני מאמינה גדולה בכוח של עיצוב לשפר וליעל את כל מה שסביבנו, בכוח של טכנולוגיה לקדם אותנו ובכוח של יצירה למלא את נפש.
כמעצבת וכאדם שפעיל בחברה, העבודות שלי נובעות ממודעות לקושי והן שואבות השראה רבה מהטבע והסביבה הקרובה, ועל כן אני אוהבת לטייל, לגלות מקומות חדשים ולהרחיב את גבולות המוכר שלי.
במהלך הלימודים רכשתי כלים רבים, פרקטיים, מחקריים ועיצוביים כאחד, ואני מתחברת במיוחד לתחום עיצוב השירות ופיתוח מוצרים רפואיים

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עולם במגמת שינוי מואצת, מציב אתגרים ומזמן הזדמנויות רבות ומרתקות, עבור אנשים, חברה ובעלי חיים.
אמפטיה, רגישות, קשב לאחר ורצון לחקור, להבין וליישם הם מוקד העשייה אצלנו בחוג.
אנו משתמשים במגוון הכישורים כדי לעזור ולחתור לשינוי. בואו ללמוד איתנו.