Skip to the content
Menu

studio Bot

קצת על הקורס

מהפכה זו מזמנת למעצבים תעשייתים אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות לעיצוב מוצרים ומאפשרת להגדיר כמעט מחדש את יחסי הגומלין בין האדם למכונות החכמות סביבו.

המעצב של המחר ירתום את הטכנולוגיות והאמצעים האלו במטרה לפתח מוצרים חדשניים יעילים ונכונים יותר העונים על צרכים אמיתיים של המשתמשים המשתנים.
כיום ישנם מוצרים רבים המשתמשים באינטליגנציה מלאכותית המסוגלים להבין, לראות ולשמוע את הסביבה ובכך לסייע למשתמשים, לדוגמא, מוצרים המתקשרים ומסייעים לגיל השלישי ומשמשים כבני שיח, מוצרים המשמשים כמאבטחים בכניסה לבתי עסק ומשרדים, מוצרים שמסוגלים להכין מטלות בתחום המטבח לרבות הכנת אוכל, בנין מגורים בדובאי שבו כל קומה יכולה להסתובב באופן עצמאי ולשנות את כיווני האור, וכד'...

במשך הסמסטר הסטודנטים משנה ג', חקרו את התחום מכיוונים שונים וגיבשו קונספטים מקוריים וחדשניים המשלבים טכנולוגיות של רובוטיקה ובינה מלאכותית.

הקצב המסחרר שבו טכנולוגיות הבינה המלאכותית והרובוטיקה מתפתחות, כבר הביאו את תחילת המהפכה אל סף דלתה של האנושות. הרובוטים מעורבים יותר ויותר בחיי היומיום שלנו ועובדים בשיתוף עם המשתמשים ליצירת עבודה מהירה ויעילה יותר ולשיפור החיים.

“בני אדם לא נועדו לבלות יותר משעתיים בבהייה במסכים או בגיליונות אקסל. בני האדם הם הכי טובים בלהיות אנושיים. בינה מלאכותית תעשה את השאר”.
(ג’ים סטולזה, מייסד שותף של aigency)

יחד עם היתרונות הרבים שמאפשרות הטכנולוגיות הללו, אי אפשר שלא להתייחס לחששות הכבדים בנוגע להשתלטות ולהתערבות של "המכונות" החכמות על האנושות.
בספרו "הסינגולריות מתקרבת" כותב ריי קורצוויל, "המיזוג בין היכולות האנושיות המוגבלות לבין היכולות האינסופיות של כוח המיחשוב, נקרא סינגולריות".
האפשרויות של רובוטים בעלי בינה מלאכותית המסייעים ומשפרים את חיי בני האדם הן הזדמנות מעניינת ומיוחדת העומדת בפנינו, ומאפשרת לנו להגדיר מחדש את היחסים שבין המשתמש למכונה.

ירדן קלפוס

6000TK Namo Submarine

מוצר ננו טכנולוגיה המשמיד גידולים סרטניים ושומר על גוף האדם נקי.
המוצר מעביר נתונים לרופא על מה שקורה בתוך בגוף ולכן אין צורך בביקורי רופא ובטיפולים לא נעימים.
המוצר ועשוי מחומרים מתקדמים

רוני פלדמן-היידו

SPEARIT

רובוט ימי המאפשר חווית דייג חדשה המנגישה אותה למגוון רחב של אנשים.
הרובוט מכיל מצלמה, הוא נמצא בתוך המים ומופעל על ידי משתמש שנמצא מחוץ למים בעזרת אפליקציה המציגה את המצולם מתחת למים. המשתמש מכוון את הרובוט בעת שרואה על צגו דג, נותן פקודה לרובוט לירות את החץ שנמצא בתוך הרובוט, ואז יכול הדייג להחזיר את הרובוט אל החוף יחד עם הדג שתפס.

קרן-אור אדלר

MedRec

MedRec הוא מוצר טכנולוגי לביש האוסף נתוני שטח מכוחות החירום בעת טיפול בפצועים באירועי חירום המוצר הוא חלק ממערכת מבוססת טכנולוגיה חכמה המכוונת להצלת חיי אדם, בעזרת ניהול תקשורת נתוני השטח של צוותי החירום באירוע והעברתו להמשך שרשרת הטיפול בצורה יעילה, ברורה ומיידית.
מטרת המערכת היא העברת את המידע הנכון, בזמן הנכון, לאדם הנכון

בר קין

מטפל בינארי

אביזר אחיזה ידני המתווך בין ה-מטופל האנושי, ל-מטפל הווירטואלי שבמסך מולו.
טיפול CBT אינטראקטיבי- משולב מגע, אל מול בינה מלאכותית.

דן שטריך

רחפן לכיבוי שריפות

רחפן לכיבוי שרפות בתוך מבנה בדגש על מקומות צרים
מוצר המזהה שריפות בבתים ומכבה אותם לפני שהשריפה מתפשטת וגורמת לנזק רציני.
המוצר מוכרח להיות קטן על מנת להגיע למקומות צרים בבית. המוצר עובד ע"י ריבוי רחפנים, כאשר כל אחד מכיל כמות קטנה של חומר.
בשביל להקטין את גודל המוצר, הרחפן מבצע תנועה הלוך אל היעד ולא חוזר אל המכשיר במקרה של שימוש בחומרי הכיבוי.
לרחפן כמה אופציות של פיזור החומר לפי סוג השריפה.

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עתידנות, טכנולוגיה, לייפסטייל, ילדים, קשישים, צבים וכלבים - כל אלו ועוד מקבלים התייחסות בפרוייקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל.עתידנות, טכנולוגיה, לייפסטייל, ילדים, קשישים, צבים וכלבים - כל אלו ועוד מקבלים התייחסות בפרוייקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכלי