Skip to the content
Menu

קצת על הקורס

העולם נמצא במגמות שינוי רבות: דמוגרפיות, חברתיות, כלכליות וטכנולוגיות. כל אלו מדגישות את מצבי הקיצון המתרחשים בעולם- תופעות אקולוגיות הרסניות וקיטוב חברתי הן רק חלק קטן מתופעות בולטות בחברה המשפיעות על האופן שבו אנחנו בוחרים לעצב מוצרים ותוצרים בעולם עכשיו.

הקורס עסק בהכנה של מעצבי העתיד להתנהל בעולם של מצבי קיצון על ידי נקיטת עמדה עיצובית, אכפתיות חברתית וקבלת החלטות מבוססות על מחקר ותהליך פיתוח.
בקורס עבדנו על הקניית יכולות פיתוח מוצר וארזנו את ידע הסטודנטים שנרכש במהלך השנים הקודמות לתואר לכדי תהליך פיתוח מתודי ועצמאי הכולל: קונספט, ניסוח פרוגרמה, כתיבת בריף, תהליך עבודה מבוסס נתונים ומחקר המשתמשים, עבודה דרך סטוריבורד, תהליך עבודה מבוסס נתונים ומחקר המשתמשים, לוחות השראה ועוד.

שנה ג' חולקו ל2 קבוצות הנחיה וליד כל עבודה מצוינים שמות המנחים.

Batel Belgazal
מסע לקוח
Batel Belgazal
מסע לקוח
Batel Belgazal
מנטורית שדכנית- מפגש הנעשה טרם חתונה, למניעת קשר אלים והרסני
Batel Belgazal
ספרון תהילים עם מידע והכוונה כיצד לצאת ממעגל האלימות- הכוונה לעמוד הנחיות
Batel Belgazal
ספרון תהילים עם מידע והכוונה כיצד לצאת ממעגל האלימות- עמוד הנחיות
Batel Belgazal
סטיקרים מרומזים על הנושא
Batel Belgazal
מודעות מרומזות- מביאות סוגיה/פסוק תורני, ומספר דיסקרטי לקחת לדרך
Batel Belgazal
מנטורית שדכנית-מפגש דיסקרטי פעם בחודש ביום הטבילה, מאפשר מעקב ובדיקה אם הזוגיות אלימה
Batel Belgazal
תיבה לפניות דיסקרטיות
Batel Belgazal
תיבה לפניות דיסקרטיות- לנשים שחוששות לעשות את הצעד ולהזדהות
Batel Belgazal
מנטורית מדריכת הנקה- מפגש הנעשה לאחר הלידה, לבדיקת הקשר הזוגי, אם הוא הפך לאלים בעקבות אירועי ההריון והלידה
Batel Belgazal
- כרטיס ביקור מרומז- המעלה תהיות ומחשבות לאישה החווה אלימות במשפחה ומעודד אותה לפנות בצורה אישית לעזרה
Batel Belgazal
כל המוצרים
Batel Belgazal
מטרת הפרויקט

בתאל בלגזל

מניעת אלימות במשפחה בציבור החרדי

מרצים: דב רטן ומורן ברק

בציבור החרדי ישנו טאבו על נושא האלימות במשפחה, וזהו נושא רגיש וכאוב הדורש טיפול והערכות מיוחדת במישור החברתי והפוליטי.
יצאתי לפרויקט מתוך מטרה להעלות את המודעות לנושא, ולהנגיש מידע חשוב והכרחי לאותן נשים שחוות אלימות בציבור החרדי. תוך התייחסות לדרך הפניה שלי- מחתרתית ודיסקרטית (הפועלת בצורה עצמאית מבלי אישור מצד הרבנים). מתוך דגש למקום בו אני פונה לאותן נשים- משרדי שידוכין, רחובות, מקוואות ובתי חולים. וצורת הפניה- מרומזת המאפשרת קריאה בין השורות.
תוכן הדברים פונה לנשים בשפה רכה, מרומזת ותורנית, המוכרת לאותו ציבור. מעלה את המודעות לנושא, מנגיש מידע רלוונטי- כיצד לצאת ממעגל האלימות. במטרה לגרום להזדהות ואמפתיה ולהעלות את מספר הפניות לארגון "בת מלך" המסייע במקרים של אלימות במשפחה

דניאלה קנר

nest

מרצים: דב רטן ומורן ברק

מכשיר המשמש להרגעה ולהסחת דעתה של האם בזמן הנקת התינוק ומקל על האזור הכאוב לאחר ההנקה

עדי גפן

הנגשה תרבותית

מרצים: גדעון דותן ולירון פרץ

את הסמסטר פתחתי עם הרצון לחקור וללמוד את ערוצי התקשורת באוכלוסיות מנותקות טכנולוגיה. בחרתי להתמקד במגזר החרדי הקרוב אלינו. במקביל פרצה מגיפת הקורונה והעמיקה סוגיה זו.
נתקלתי בהמון שנאת חינם כלפי המגזר בהקשר לאי עמידה בהנחיות. וכמעצבת חברתית, רציתי לבחון איך בעזרת פתרון עיצובי אמפתי אוכל לתת מענה לתופעה זו. לאורך המחקר גיליתי פערי תקשורת רבים בנושא הנגשת המידע למגזר בצורה המתאימה ורלוונטית אליו. בחרתי ליצור אוגדן הנחיות למשרדים ממשלתיים להעברת מסרים לאומיים למגזר החרדי.

ספיר רבינוביץ'-ממן

Harnessear

מרצים: דב רטן ומורן ברק

מערכת המנגישה לבעלי כלבים חירשים את תהליך האילוף והתקשורת עם הכלב, הכוללת אפליקציית הדרכה לאילוף הכלב בעזרת סימני ידיים, ורתמה ייחודית היוצרת התניה של תנועות רטט לפקודות האילוף

יונינה פאס

חוברת הנחיות לעיצוב מרחב במקלט לנשים מוכות

מרצים: גדעון דותן ולירון פרץ

כ-700 נשים וכ-900 ילדים מגיעים למקלטים לנשים מוכות מידי שנה. המקלט מהווה מקום לאישה וילדיה לקבל כלים כדי לעמוד שוב על הרגליים ולהיות עצמאיים. מתוך המחקר הבנתי שהמצב הרגשי של הנשים חשוב לא פחות מהביטחון הפיזי במקלט ולכן חשוב ליצור מרחב דינמי וביתי המאפשר לאישה ולילדיה להתחזק לקראת היציאה בחזרה לשגרה בצורה מיטבית. מתוך המחקר (מבוסס גם על מקלטים קיימים בארץ) בניתי מודל לדוגמא של מקלט אידיאלי. ע"פ העקרונות והמידע שאספתי עיצבתי חוברת אשר מנחה מעצבים ומקבלי החלטות כיצד לעצב מרחב אידיאלי במקלטים לנשים מוכות.

רוויה מור

אוטובוס מותאם לריחוק חברתי

מרצים: גדעון דותן ולירון פרץ

אוטובוס המאפשר בחירה אופטימלית של ישיבה תוך שמירה על הפרטיות ועל ריחוק חברתי
האוטובוס מכיל כיסאות מתכוננים לפי רצון הנוסע

*מיסוך לתחושת פרטיות
*ידית הסעה על המסילה וסיבוב המושב
*רגילת הנעה על המסילה
*ידית מתכווננת להורדה והעלאה של המיסך

קרן-אור אדלר

Co-Meet

מרצים: דב רטן ומורן ברק

אירועי התקופה האחרונה מעלים שאלות רבות, ביניהם מצב הקשישים הבודדים בארץ. כבת למשפחת עולים, בחרתי להתמקד בעולים חדשים מקבוצת הגיל השלישי
CoMeet היא רשת חברתית לעולים חדשים מקבוצת הגיל השלישי, המסייעת ביצירה ושמירה על קשרי קהילה תוך כדי ולאחר העלייה לארץ והיא חלק ממערך הנועד לשפר את חיי החברה שלהם

שי אוסדון

AHAVA- TERRA NOVA

מרצים: דב רטן ומורן ברק

ערכת טיפוח לאישה מבית AHAVA, גוף הערכה עשוי בוץ מינרלי ומשמש כאריזה, הערכה כוללת בתוכה נר ריחני וקרם לחות להענקת חוויה מרגיעה ומרעננת בכל שימוש.

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עתידנות, טכנולוגיה, לייפסטייל, ילדים, קשישים, צבים וכלבים - כל אלו ועוד מקבלים התייחסות בפרוייקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל.עתידנות, טכנולוגיה, לייפסטייל, ילדים, קשישים, צבים וכלבים - כל אלו ועוד מקבלים התייחסות בפרוייקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכלי