Skip to the content
Menu

קצת על הקורס

פיתוח פרויקטים באמצעות שיטות עיצוב בגישה מכלילה מוביל תמיד לתוצאות מעניינות חדשות ומפתיעות.
השנה נערך במסגרת הקורס שיתוף פעולה עם אופק לילדינו, העמותה הארצית למען ילדים עם עיוורון או לקות ראייה.
בקורס פיתחו הסטודנטים משחקים, שנועדו לאפשר לילדים עם לקויות ראייה או עיוורון ולילדים רואים- לשחק יחד.
משחקים ללא שום הבדל בין השחקנים, ללא הנחות והקלות ובלי יתרון לילדים רואים או הקלות לבעלי הלקויות.
המשחקים נועדו לפיתוח מגוון יכולות תוך מתן דגש והכרה בחוזקות של כלל השחקנים, ללא הבדל בין רואים לבעלי לקויות וללא הנחות והקלות לאף אחד.

עזרא פלדמן, שיינה אורמן ונתי דנציג

DROPit

משחק משפחתי השם דגש על אנשים בעלי מוגבלות ראייה , המנצל אלמנטים תקטילים וקוליים.
צריך למשוך את המקלות, ולקוות לא להפיל קוביות ולקבל נקודות.
השחקן בעל הכי הרבה נקודות מפסיד

איתי גרובר, עדי לוינגר ותהילה וגנר

Solaci-go!

משחק חשיבה מוזיקלי המאפשר יצירת רצפי צלילים בעזרת כלי משחק טקטיילים, כל כלי מבטא צליל שונה על גבי לוח המשחק והוא מאופיין על פי מספר הגלים שעל גבו. לוח המשחק הוא בעל אופי של סינטיסייזר ”Sequncer”, המאפשר יצירת רצפי צלילים בעזרת תנועת החיישן המסתובב שבמרכזו.

אור ונגרוביץ', עמנואלה אורן, הלל נחליאל

Moon

מסלול הרכבה קבוצתי המיועד לילדים בגילאי 4-6
מייצר מעבר הדרגתי מאנרגיות גבוהות
לאנרגיות של ריכוז ורגיעה

דימה בוגוסלביץ, דוד אטיאס ושראל עטיה

Ksylo

קסילו הוא משחק קליעה למטרה, הנועד ללמד את המשתתפים את חשיבות חוש השמיעה בעת התמצאות במרחב. מטרת המשחק היא לפגוע בעזרת כדור באחת משש המטרות שמסודרות בשורה למול קו הזורקים. המטרות מסודרות מהקטן אל הגדול וכול פגיעה במטרה מייצרת צליל שונה אותו המשתתפים אמורים לזכור. המשתתף שפגע במטרה קובע חיוב לשאר הקבוצה בפגיעה הזהה לשלו. שיטת המשחק מתנהלת בצורת חיובים, כאשר כול פספוס מייצג אות מהמילה קסילו. צבירת חמש האותיות מהווה פסילה מהמשחק. המשחק קיבל השראה מהספורט הפאראלימפי "כדור שער" בו הספורטאים מסתמכים על חוש השמיעה בכדי להגן על השער.

הדר לאוב, רונן ג'ורבג'י ורני בן שלום

תבלו

כשאנחנו צועדים בטבע אנחנו משתמשים בשלל החושים, אך לחוש הראיה מקום מרכזי בתחושת הפליאה אותה אנחנו חשים כשאנו מגיעים למקומות יפיפיים. מתוך המקום הזה פיתחנו את אפליקציית תבלו.
אפליקציית משחק לימודית ומגבשת שפותחה בכדי ליצור חיבור משמעותי לשטח תוך דגש על שילוב כל חברי הקבוצה ויצירת חוויה משותפת בטבע. זאת במטרה לאפשר לכולם לחוות את הטבע בצורה עוצמתית, שונה ומהנה.
האפליקציה כוללת אפשרויות לבחירת מסלול על ידי הזנת נתונים וסינון על פי רמת קושי, אזור בארץ, ועוד...
המשחק הינו תחרותי המיועד לקבוצות שונות- בתי ספר, תנועות נוער ומשפחות. אופי המשחק נקבע על פי נתונים שהוזנו בתחילת המסלול.
לאורך המסלול ישנן נקודות עניין שבכל אחת מהן משחק בנושא שונה- חיות הנפוצות באזור, היסטוריה, טופוגרפיה ועוד... המשחקים ידרשו מהמשתתפים שימוש בחושים השונים, שיתופי פעולה ועזרה הדדית.
את המשחק מוביל ראש הקבוצה בעזרת האפליקציה ובשילוב שלטי המשחק הפזורים לאורך המסלול ומובילים מנקודה לנקודה. כך חברי הקבוצה חופשיים מעיסוק בפלאפון ויכולים להנות משלל האפשרויות.

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עתידנות, טכנולוגיה, לייפסטייל, ילדים, קשישים, צבים וכלבים - כל אלו ועוד מקבלים התייחסות בפרוייקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל.עתידנות, טכנולוגיה, לייפסטייל, ילדים, קשישים, צבים וכלבים - כל אלו ועוד מקבלים התייחסות בפרוייקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכלי