Skip to the content
Menu

רב תרבותיות באקדמיה

...

מנחה: לירן אלבז-בלוך

הפלטפורמה מורכבת מקהילה שמשתתפיה הם אנשים שרוצים ליצור שינוי בחברה הישראלית ולרכוש חברויות מגוונות, ומאפליקציה המאפשרת ליצור אירועים מגוונים על מנת לאפשר את החיבור ע"י תחומי עיניין.

ע"י יצירת הקהילה אני מסירה את המושגים "הם" והאחר". הפלטפורמה נותנת להם מקום בו הם הופכים להיות חלק ממשהו אחד, הם הופכים להיות "אנחנו".

עם התקדמות העולם אינטראקציות רב תרבותיות הולכות וגדלות בעולם העבודה בפרט ובעולם ככלל. כדי להתמודד בחברה כזאת יש צורך בפיתוח מיומנות בהכירות, רגישות והבנה של ניואנסים תרבותיים של קבוצות שונות וניתן לרכוש זאת ע"י בילוי ממושך עם בני אדם מרקעים ותרבויות שונות. לעיתים המרחב האקדמי מהווה מפגש ראשון, שבו מתכנסים צעירים מכל חלקי החברה תחת קורת גג אחת לתקופה משמעותית בחייהם ולכן זהו המקום האידיאלי להתערבות.

על מנת לקדם ולעודד את החיבור בין התרבויות יצרתי פלטפורמה המאפשרת יצירת קשרים חברתיים רב תרבותיים במרחב האקדמי ומחוצה לו.

"אפליקצית "ביחד

..

משתתפים

כדי ליצור השפעה משמעותית, יצרתי קהילה המורכבת מאנשים שרוצים להוביל ולנהל שינוי בחיי החברה בישראל. אנשים שרוצים לרכוש חברויות מגוונות משמעותיות ולהעביר את דרך החיים הזו הלאה לסובבים אותם

מיתוג וחשיפה

התלמידים ייחשפו לקהילה הרב-תרבותית במקומות שונים במכללה כגון: אתר המכללה, כנס תחילת שנת הלימודים, מודיעין, ועוד.. ע"י כך התלמידים יידעו על קיומה של הפלטפורמה ואלו שירצו לקחת בה חלק יוכלו ויידעו איך.

הקהילה

פעילויות

ע"י אפליקציית "ביחד" יהיה ניתן ליצור אירועים חברתיים ולימודיים שיהוו תחום עניין משותף בין המשתתפים על מנת לחבר ביניהם ע"י מכנים בין אישיים.

ייחודיות האפליקציה היא היכולת של המערכת לזהות את מוצא המשתמש ע"י נתונים שמוזנים ע"י המכללה, היכולת לזהות את התפלגות התרבויות באירועים ושיווק האירוע בתרבויות החסרות בכל אירוע כדי לעודד אירועים להיות מגוונים תרבותית.

האירוע יהווה התנעת תהליך ליצירת חברויות בשנה הראשונה ללימודים על מנת לאפשר מימוש החברויות והעמקתן לאורך השנים הבאות של לימודיהם.

שפה עיצובית ומיתוג

בעלי עיניין

תקווה ישראלית מבקשת לחזק את ה"יחד" של החברה הישראלית תוך מתן כבוד ומקום לכל קבוצה המרכיבה אותו

תקווה ישראלית מתוך נאום נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין בכנס הרצליה, יוני 2015

מעבר לכך, העובדה שאנחנו חיים בעולם משתנה מחייבת אותנו להמציא את עצמנו מחדש מעת לעת. על כן, אנחנו שמים דגש רב על פיתוח תכניות אקדמיות שיקנו לסטודנטים כלים להתפתח לטווח הארוך בשוק עבודה משתנה

מכללת הדסה מתוך נאום נשיא מכללת הדסה, ברטולד פרידלנדר לשנת 2020
Website
אתר אינטרנט
the beginning of the year conference
כנס תחילת שנה
Bulletin Board
לוח מודעות
information
מודיעין
Year-opening gifts
מתנות תחילת שנה

חשיפה לפלטפורמה

קצת עלי

רותם פינצ'וק

מעצבת תעשייתית עם אהבה לגרפיקה איור ועיצוב ממשקים.
השראה, דמיון, חשיבה, יצירה וחדשנות הם דברים שמנחים אותי ביצירת קונספט או עבודה על מוצר חדש. אני אוהבת עיצובים נקיים ומינימליסטיים אך מתוחכמים וייחודיים.
אני אדם של חברה ואנשים. אני מאמינה שקשרים חברתיים מועילים לגוף ולנפש (גם הוכח מחקרית). חוץ מהפרוייקט שלי שמתעסק באקדמיה, הרב תרבותיות מתבטאת אצלי בחיי היום יום בהתפלגות התרבותית במשפחה ובחברים. אני רואה וחווה סוגים רבים של אנשים, אישיויות ותרבויות מדהימות והרצון שלי הוא שכולם יצליחו לחוות זאת.

גם אתם מתעניינים בעיצוב תעשייתי?

בואו ללמוד אצלנו בהדסה!

עתידנות, טכנולוגיה, לייפסטייל, ילדים, קשישים, צבים וכלבים - כל אלו ועוד מקבלים התייחסות בפרוייקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל.עתידנות, טכנולוגיה, לייפסטייל, ילדים, קשישים, צבים וכלבים - כל אלו ועוד מקבלים התייחסות בפרוייקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכלי